شرکت در آزمون آنلاین شیمی بهترین گزینه برای شماست .
0
09198505941

کنکور 1401 و چگونگی تاثیر سوابق تحصیلی در آن

معاون فنی سازمان سنجش گفت: تغییرات اساسی که در کنکور سراسری سال ۱۴۰۱ انجام شده است برای افزایش آرامش و کاهش استرس داوطلبان است.

به گزارش ایسنا، احسان جمالی روز چهارشنبه ۳۱ فروردین در جلسه توجیهی ستادهای برگزاری کنکور سراسری که در دانشگاه خوارزمی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز برای هماهنگی نمایندگان تام الاختیار و مجریان برگزاری آزمون سراسری و ارشد در استان البرز صورت گرفته است، البته این سلسله جلسات در سراسر کشور، هر هفته در دو یا سه استان انجام شده و بازخورد خوبی هم داشته است.جمالی افزود: در جلسات مربوط به برگزاری کنکور سراسری، سوالات، مشکلات، راهنمایی‌ها و تغییرات، تشریح و همفکری‌های لازم انجام می‌شود. مجریان ما برای برگزاری کنکور در دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی، پیام نور و … و آموزش و پرورش فعالیت می‌کنند.

جمالی تصریح کرد: استان البرز وضعیت خوبی در خصوص شرکت کنندگان کنکور سراسری دارد و در سال ۱۴۰۰ در مجموع تمام گروه‌های آزمایشی رتبه چهارم را در میان ۳۱ استان کشور و خارج کشور داشت.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش افزود:  تغییرات اساسی که در کنکور ۱۴۰۱ انجام شده، برای افزایش آرامش داوطلبان صورت گرفته است.  در سال‌های گذشته یک پاسخنامه و دو دفترچه ( یک دفترچه عمومی و یک دفترچه اختصاصی ) در اختیار داوطلبان قرار می‌گرفت و پاسخنامه تا انتهای جلسه آزمون در اختیار داوطلب قرار داشت. اما در سال جاری در گروه ریاضی و انسانی، یک دفترچه و یک پاسخنامه عمومی و دو دفترچه و دو پاسخنامه اختصاصی به داوطلبان داده می‌شود که اسم درس‌ها در پاسخنامه آمده است تا اشتباه داوطلبان کاهش یابد .

وی افزود: همچنین در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ با کمال دقت و صحت همکاری‌ها انجام می‌شود تا نتایج مانند سال‌های گذشته در شهریور ماه اعلام شود و در مهر ماه دانشگاه‌ها تاخیری برای شروع سال تحصیلی نداشته باشند.

جمالی افزود: در رشته هنر و زبان یک دفترچه و یک پاسخنامه اختصاصی داده خواهد شد و در گروه تجربی سه دفترچه اختصاصی به داوطلبان داده می‌شود که برای حفظ امنیت، پاسخنامه‌ها زود جمع خواهند شد، همچنین تاثیر سوابق تحصیلی در سال جاری  ۴۰ درصد است و در صورتی که باعث افزایش رتبه داوطلب شود به صورت مثبت اعمال می‌شود اما اگر سبب کاهش رتبه شود، تاثیر معدل اعمال نمی‌شود.

وی گفت: سال گذشته تاثیر سوابق تحصیلی ۳۰ درصد به صورت مثبت بوده است. استان البرز در کنکور سراسری سال جاری بیش از ۴۳ هزار داوطلب دارد که ۶۵ درصد این داوطلبان خانم هستند و بیشترین تعداد شرکت کنندگان در گروه علوم تجربی با حضور بیش از ۱۶ هزار نفر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *